W środę (23.10) szczypiornistki MKS Piotrcovia na własnym parkiecie zmierzą się z EUROBUD JKS Jarosław. Początek meczu o godz. 18.
 
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w drugiej edycji gry miejskiej „Magia Starego Miasta” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze. Zabawa odbyła się w ramach projektu Młode Stare Miasto.
 
Już jutro (09.10) we własnej hali szczypiornistki MKS "Piotrcovia" podejmą aktualne Mistrzynie Polski PGNiG Superligi drużynę MKS "Perłę" Lublin. Zapraszamy na mecz.
 
Sportowcy z piotrkowskiego Stowarzyszenia SALOS wzięli udział w XXVII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Siatkarze i tenisistki zakwalifikowali się do igrzysk światowych.
Maksymilian Danielak wziął udział w międzynarodowym turnieju, który odbył się w litewskim Wilnie. Piotrkowianin wywalczył "srebro".
"Magia Starego Miasta" to tytuł gry miejskiej, która odbędzie się w przyszły czwartek (10.10). Zgłoszenia do zabawy można nadsyłać do 8 października.
W ramach akcji promującej kulturę fizyczną i sport atletyczny w czwartek (25.09)  Szkołę Podstawową nr 11 odwiedził czołowy polski zapaśnik w stylu klasycznym, medalista mistrzostw świata Mateusz Bernatek.
 
W sobotę (21.09) odbyła się jubileuszowa, pięćdziesiąta odsłona pieszego rajdu „Prażonego ziemniaka” organizowanego przez piotrkowski oddział PTTK.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny spacer krajoznawczy po naszym mieście. Tym razem wycieczka powiedzie szlakiem piotrkowskich rodów przemysłowych.
Natalia Woźniakowska i Kinga Majchrowska, zawodniczki Piotrkowskiej Fundacji Talentów sięgnęły po najwyższe trofeum podczas Mistrzostw Świata w Akrobatyce Powietrznej.