Dzisiaj: Środa 08 lutego 2023

Aktualności

209601_r0_940
"Ceny energii spadają, ale nie dla samorządów. Zarabiają spółki Skarbu Państwa" – donosi portalsamorządowy.pl, który przedstawił relację z konferencji prasowej członków Ruchu Samorządowego "Tak dla Polski". Liderzy ruchu apelują o renegocjację umów na gaz i energię dla samorządów.
adeline-1674840788
Kino studyjne PIKSEL zaprasza w sobotę (11.02) na film „Wiek Adaline” w reżyserii Lee Tolanda Kriegera. Seans o godz. 17.00.
 
RADIOsleed
Izabela Wroniszewska, Skarbnik Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, była gościem poniedziałkowej (06.02) audycji „O tym się mówi” wyemitowanej na antenie radia Strefa FM. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
03-02-2023

Uwaga na oblodzenie

alert-1661235650
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed oblodzeniem, które w sobotę (4.02) w godzinach nocnych i porannych pojawi się w Piotrkowie Trybunalskim.,
2
Wczoraj (1.02) w Mediatece 800-lecia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Miniphänomenta, czyli minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z bibliotecznego Klubu Małego Odkrywcy, wraz z rodzicami. 
dsc6654-1654903191
1 lutego rozpoczęły się zapisy na VII Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 9 czerwca. Sportowe wydarzenie już na dobre wpisało się w coroczne obchody Dni Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
DSC_3511 (1)
W tym roku miasto przystąpi do realizacji jednej z ważniejszych inwestycji w południowej części miasta - remontu ulicy Roosevelta. Zadanie realizowane będzie na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych 1944-1956 do ulicy Towarowej oraz od ulicy Wroniej do Granicznej.
 
Maly Piotrkow
Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu w MZK Piotrków Trybunalski systemu dynamicznej informacji pasażerskiej działającego w oparciu o serwis internetowy KiedyPrzyjedzie.pl. Dzięki niemu pasażerowie komunikacji miejskiej w naszym mieście uzyskali dostęp do informacji o czasach rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w naszej sieci komunikacyjnej.
edb — kopia
W piątek (27 stycznia) ruszyła rządowa aplikacja do prowadzenia dziennika budowy w formie elektronicznej. Inwestor może wybrać czy nadal chce prowadzić dziennik budowy w wersji papierowej, czy w nowej formie elektronicznej. Od 2030 r. wersja elektroniczna będzie obowiązkowa.
 
FRANCZYZOBIORCY kzg piotrków trybunalski
Startuje 12 edycja międzynarodowego wydarzenia “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, podczas którego dzieci i młodzież uczona jest programowania. Akcja zawita do Piotrkowa po raz 4. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Udział w kursie jest bezpłatny.