Blisko 1100 piotrkowskich maturzystów poznało wczoraj wyniki egzaminu dojrzałości. Pozytywny wynik uzyskało 827 abiturientów.
11-08-2020

Uwaga na burze

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Zakończyła się ważna inwestycja w zachodniej części miasta. Modernizacja ul. Belzackiej poprawiła bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych i kierowców.
Wielkimi krokami zbliża się setna rocznica Bitwy Warszawskiej. Notkę historyczną na temat wydarzeń  i nastrojów, jakie w Polsce i Piotrkowie panowały przed rozpoczęciem bitwy przygotował Paweł Kendra z piotrkowskiego Muzeum. Zachęcamy do zapoznania się z notką historyczną.
600 narkotestów zakupiło miasto dla piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji. Testy posłużą do badania podejrzanych substancji.
W środę (12.08) miejskie kąpielisko "Słoneczko" będzie czynne od godz. 13:00. Zmiana ma związek z czyszczeniem zbiornika i pracami pielęgnacyjnymi.
Replikę pierwszego na świecie balonu braci Montgolfier można było zobaczyć w sobotnie popołudnie przy Mediatece 800-lecia. Wydarzenie przyciągnęło na plac Pofranciszkański wielu piotrkowian.
Tropikalne upały przyciągnęły w weekend tłumy plażowiczów na miejski kąpielisko "Słoneczko". Była to świetna okazja do przeprowadzenia profilaktycznej akcji przypominającej o konieczności zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek.
Aż 75 litrów miodu zebrano w tym roku z piotrkowskiej pasieki. Miejskie ule to nie tylko miód, ale przede wszystkim ekologia i troska o nasz ekosystem.
Już w sobotę (8.08) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie pod piotrkowską Mediateką 800-lecia. Na placu Pofranciszkańskim zobaczyć będzie można replikę pierwszego na świecie balonu Braci Montgolfier.