Nowe wystawy w Mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 8 =
Link
1 + 8 =
0001
Od czerwca w Mediatece 800-lecia oglądać będzie można dwie nowe wystawy. Pierwsza przedstawia historię aparatów fotograficznych, a na drugą składają się prace plastyczne wychowanków Klubu Kultury „Jaskółczyn”.
„Ocalone od zapomnienia: aparaty miniaturowe, sub-miniaturowe i szpiegowskie” to tytuł wystawy, która jest kontynuacją zeszłorocznej ekspozycji „100 lat sprzętu fotograficznego z kolekcji Dariusza Piechury”. Dariusz Piechura kolekcjonuje aparaty fotograficzne od prawie 50 lat i dzięki współpracy z piotrkowską Mediateką 800-lecia po raz kolejny ma okazję pochwalić się swoją imponującą kolekcją.
Wystawę można oglądać do 31 sierpnia 2021 r. na pierwszym piętrze Mediateki.

Kolejną prezentacją jest wystawa prac plastycznych wychowanków Klubu Kultury „Jaskółczyn”. Pierwsza część wystawy, na której prezentowane są prace o rozmaitej tematyce i w różnej technice wykonania, jest podzielona na dwie kategorie wiekowe. Prace dzieci młodszych zaprezentowane będą w czerwcu, natomiast prace dzieci starszych w lipcu, w holu Mediateki 800-lecia. Drugą część wystawy stanowią prace Natalii Waleckiej, wychowanki Klubu „Jaskółczyn”. Te podziwiać można od strony placu Pofranciszkańskiego.

*****
Galeria zdjęć: 
- zdjęcia od nr 1 do nr 4: plakaty wystaw w Meidatece 800-lecia.
← powrót