Dzisiaj: Wtorek 07 lutego 2023

Ruszył mobilny punkt dla uchodźców

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 2 =
Link
2 + 2 =
dsc4177-1647512669
Piotrkowski magistrat uruchomił pierwszy mobilny punkt obsługi obywateli Ukrainy ubiegających się o nadanie numeru PESEL. Znajduje się on na terenie prywatnego centrum pomocy dla uchodźców przy ul. Dmowskiego. W punkcie obsługiwane są wyłącznie osoby przebywające w obiekcie po dawnych marketach InterMarche i BricoMarche.
W Dzienniku Ustaw została opublikowana ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Przepisy regulują m.in. kwestie związane z legalnością pobytu ukraińskich uchodźców w Polsce, a także udzielaną im pomocą. Na mocy specustawy uchodźcy z Ukrainy mogą m.in. otrzymać numer PESEL i założyć Profil Zaufany. O nadanie numeru ewidencyjnego uchodźcy mogą wnioskować w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju.
 
Samorządy uruchamiają też mobilne punkty do obsługi Ukraińców. Piotrkowski samorząd jako jeden z pierwszych, wychodząc naprzeciw dużym potrzebom uchodźców, uruchomił taki punkt w centrum pomocy dla uchodźców przy ul. Dmowskiego prowadzonego przez firmę PTAK. W punkcie obsługiwane są wyłącznie osoby przebywające w obiekcie po dawnych marketach Inter Marche i Brico Marche. Stanowisko będzie otwarte od pon.-pt. w godz. 8.00 - 16.00
 
Warto pamiętać, że numer PESEL może być nadany w każdym urzędzie miasta czy gminy. W związku z bardzo dużym obciążeniem stanowisk ds. ewidencji ludności w Biurze Obsługi Mieszkańców (ul. Szkolna 28 wejście B) prosimy o telefoniczne umawianie się na konkretny dzień i godzinę pod numerami telefonów: 44 732 30 46, 44 732 30 45.
Apelujemy również, aby, zgłaszać się do najbliżej sąsiadujących urzędów co wpłynie na rozładowanie kolejek i usprawni szybkość rozpatrywania wniosków. Sprawy mozna załatwiąć w dowolnym urzędzie, bez względu na miejsce przebywania dlatego zachęcamy do korzystania z urzędów mniejszych miejscowości gdzie nie ma kolejek bądź są dużo mniejsze niż w Piotrkowie.

Numery telefonów poniżej:

← powrót