Dzisiaj: Piątek 07 sierpnia 2020

W środę (15.07) odbędzie się XXIV Sesja Rady Miasta. Obrady – ze względu na epidemię koronawirusa – zorganizowane zostaną w trybie korespondencyjnym.
W ten weekend w Inowrocławiu zainaugurowano rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2020. W zawodach świetnie zaprezentowały się drużyny z naszego miasta.
Trwa przebudowa ul. Zalesickiej. Obecnie trwają prace podziemne: kończy się  budowa „deszczówki”, a rozpoczyna budowa kanalizacji sanitarnej.
69,39 % wyniosła frekwencja w Piotrkowie Trybunalskim w II turze wyborów Prezydenta RP. W naszym mieście zagłosowały wczoraj (12.07) 38 tys. 553 osoby.
 
Nieco inaczej niż co roku, ale tradycyjnie 11 lipca, Piesza Piotrowska Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę. W tym roku pątnicy pielgrzymują pod hasłem „Jeden duch, jedno serce”.
Dbając o Piotrków Trybunalski i jego mieszkańców nie zapominamy o naszych „braciach mniejszych”. Pod budynkami magistratu ustawiono „Przystanki dla czworonożnych przyjaciół”.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
10-07-2020

Awaria geoportalu

Z uwagi na awarię sprzętu komputerowego w najbliższych dniach wystąpią utrudnienia związane z możliwością składania elektronicznych wniosków o udostępnienie danych geodezyjnych.
8 lipca weszły w życie przepisy zapewniające pierwszeństwo w głosowaniu dla niektórych grup wyborców. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem wyborców, którzy będą mogli w pierwszej kolejności oddać głos.
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory Prezydenta Rzeczypospolitej. W związku z pandemią koronawirusa podczas głosowania w sposób szczególny zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.