O 25 pułku piechoty

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 1 =
Link
1 + 1 =
muzeum w piotrkowie trybunalskim zaprasza na wystawę
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę „25 pułk piechoty w Piotrkowie. W 100. rocznicę przybycia do miasta”.
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę przybycia 25 pułku piechoty do trybunalskiego grodu. Od 15 października 1921 roku Piotrków został miastem garnizonowym tej jednostki wojskowej. W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim udostępniony zostanie duży zbiór zachowanych pamiątek i przedmiotów związanych z pobytem 25 pp w mieście.

Wystawa zatytułowana została "25 pułk piechoty w Piotrkowie. W 100. rocznicę przybycia do miasta". Ekspozycja prezentuje obszerny opis działań wojennych tej zasłużonej do Polski jednostki, wpływ oficerów i żołnierzy na życie kulturalne, oświatowe i sportowe miasta oraz zachowane pamiątki po piotrkowianach służących w pułku.
Niespodzianką dla zwiedzających będzie eksponat przywieziony specjalnie z Muzeum w Łowiczu. Na wystawie zaprezentowane będą też archiwalia ze zbiorów Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, a wśród nich niezwykle interesujący dokument związany z Olimpiadą w Berlinie w 1936 roku dotyczący pewnego oficera 25 pp.

Ekspozycja prezentowana będzie w salach muzealnych od 11 czerwca do 30 września 2021 roku.

*****
Galeria zdjęć: 
- zdjęcie nr 1: plakat wystawy.
← powrót