Aktualności

konkurs-a-v1-1200x628
W jakich profesjach był dostęp do pierwszych komputerów? Czym były PEGEERY? Jak się pracowało w minionym ustroju? Odpowiedzi na te pytania organizatorzy chcą poznać za pomocą konkursu fotograficznego „Praca na dawnej fotografii”.
kraina czarów
Niecałe trzy tygodnie zostały na dostarczenie prac do V edycji konkursu rękodzieła artystycznego pt. „Kraina czarów". Prace należy przesłać do Miejskiego Ośrodka Kultury.
Piotrkowska przyroda XI czerwiec 2021rok mini
Do 21 czerwca można nadsyłać zgłoszenia do jedenastej edycji konkursu fotograficznego „Piotrkowska przyroda”. Organizatorem jest Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
IMG_20210327_123505
Zawodniczki Tańca Sportowego z piotrkowskiego „Jaskółczyna” wywalczyły najlepsze lokaty w kolejnych zawodach organizowanych przez Polski Związek Tańca Sportowego w Łodzi i Uniejowie. Wydarzenia odbyły się z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego.
OKR
Już po raz 66. odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Do 16 kwietnia Miejski Ośrodek Kultury przyjmuje zgłoszenia do eliminacji miejsko – powiatowych.
eko-1-ico-1616747129
Niska emisja gazów, jej przyczyny oraz występowanie w Polsce i na świecie – to temat warsztatów ekologicznych, które zorganizowane zostały w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2.
Katyń – pro memoria
„Katyń – pro memoria” – tak brzmi tytuł wystawy, którą piotrkowskie Muzeum przygotowało z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, który przypada 13 kwietnia.
„Na naukę wybieram szczęśliwą Trzynastkę” to hasło promocyjne, którym do nauki w swojej szkole zachęcają: dyrekcja,  pedagodzy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13.
plakat
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych, uczestników zajęć w świetlicach szkolnych i środowiskowych do wzięcia udziału w Festiwalu Rodzinnym pt. „Piękny Dzień Mamy”.
marzen202101-1616091995
Uczniowie Technikum Budowy Maszyn ZSP nr 2 po raz kolejny znaleźli się w gronie finalistów konkursu „Konstruktorzy marzeń” organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik.