Aktualności

DSC_7119
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 pozyskał środki na wyjazd 20 osób na praktyki do szkoły w Cosenza we Włoszech. Motywem przewodnim programu jest sport i jego korelacje z różnymi dziedzinami nauki.
 
Komorowski cover(1)
…taki tytuł nosi wystawa fotografii studentów Katedry Fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej, którą będzie można oglądać w Ośrodku Działań Artystycznych. Wernisaż wystawy zaplanowano 14 maja o godz. 19:00 w galerii przy ul. Dąbrowskiego
3
…to tytuł wystawy czasowej, na które zaprasza piotrkowskie Muzeum. Na wystawie zgromadzone zostały liczne archiwalia  z epoki stanisławowskiej.
Piekny dzien mamy 2021r mini online — kopia
Tegoroczny  festiwal rodzinny „Piękny Dzień Mamy” odbędzie się w systemie on-line. Prezentacje na konkurs można nadsyłać do 24 maja.
Zamek (1)
Od środy (5 maja) ponownie możliwe jest zwiedzanie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Zamek Królewski jest otwarty od wtorku do niedzieli.
 
2-1619788823
Od 4 maja zmieniają się zasady obsługi czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.
B
…taki tytuł nosi plenerowa wystawa, którą z okazji 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja przygotowało piotrkowskie Muzeum. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wystawa prezentowana będzie na parkanie klasztoru oo. Bernardynów przy ul. Słowackiego.
Biennale
Rozpoczął się nabór prac do szóstej edycji Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Artyście swoje dzieła mogą zgłaszać do końca czerwca.
IMG_1009
Już tradycyjnie w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs historyczny „W imię miłości Ojczyzny”, którego celem jest upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej.
konkurs
...pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny. Organizatorem była Komenda Miejska Policji we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.