Dzisiaj: Czwartek 02 kwietnia 2020

Wczorajsza (31.03) zmiana ustawy o zwalczaniu COVID-19 spowodowała przesunięcie terminów opłat rocznych za rocznych za użytkowanie wieczyste i przekształcenie prawa użytkowania wieczystego.
W środę (1.04) na miejskich przystankach przeprowadzana jest dezynfekcja. Prace mają na celu minimalizację ryzyka zarażeń koronawirusem.
Dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna oraz wprowadzenie kolejnych ograniczeń i środków ostrożności w Polsce zmniejszyła się liczba krwiodawców.
Wojewoda łódzki zwrócił się do włodarzy gmin o umożliwienie handlu żywnością na targowiskach i bazarach. Piotrków Trybunalski poszedł tą drogą już na początku epidemii.
Marcowe wydanie e-Biuletynu poświęcone jest nowej usłudze wdrożonej przez Biuro Obsługi Mieszkańców. Na stronie www.bom.piotrkow.pl uruchomiono system płatności on-line.
Pozwolenie na budowę, zmiana inwestora, zgłoszenie budowy czy rozbiórki – to tylko część z spraw architektoniczno-budowlanych, których załatwianie można teraz usprawnić za pomocą e-maila.
Trwają prace przy budowie ciepłociągu w ulicy Żwirki. Dzięki inwestycji do sieci ciepłowniczej przyłączymy kolejne obiekty przyczyniając się do poprawy jakości powietrza nad Piotrkowem.
Z początkiem maja, a nie jak pierwotnie planowano 1 kwietnia, rozpocznie się kolejny sezon piotrkowskiego roweru miejskiego.
Jeszcze w tym roku do dyspozycji piotrkowian oddane zostaną nowe boiska na stadionie miejskim „Concordia”. Prace już się rozpoczęły.
W piątek (27 marca) Krzysztof Chojniak - Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego przedstawił kolejne działania samorządu mające na celu pomoc i wsparcie dla piotrkowskich przedsiębiorców ograniczające ekonomiczne skutki kryzysu.